مدیریت بهره برداری

الگوسازی در صنعت ساختمان

چشم انداز و الگوسازی در صنعت ساختمان

تولید مسکن به ویژه در خصوص احداث مجتمع باید به گونه ای باشد که بتواند به عنوان یک الگو برای دیگران مورد استفاده قرار گیرد و به رقابتی سازنده در ساخت و ساز تبدیل شود. باید اصول مهندسی در ساختمانها رعایت شود اگر تجربه کافی وجود داشته باشد همه آنچه باید اجرا شود در اصول فنی وجود دارد.

مشخص است در سازه چه مواردی باید رعایت شود تا به استحکام بنا منجر شده و در معماری کدام شاخص نمی‌تواند یک طراحی خوب و مطلوب را رقم بزنند در عمارت هشتم شرق شاخص های رفتاری تعریف شده ای وجود دارد که باعث انجام بهتر کارها می شود اگرچه هنوز تا رسیدن به ایده آل هایی که در شرکت تعریف شده است فاصله وجود دارد اما در مجتمع چشم انداز سعی و تلاش در این راستا بوده که همزمان با پیشرفت کار فرآیند ها بهبود یابد به همین دلیل هم اصلاح های ساختاری حین کار بسیار مورد توجه قرار گرفته تا ضعف هایی که حین کار شناسایی می‌شوند هم برطرف شوند تا کیفیت از آنچه پیش‌بینی شده است بالاتر برود و شاخص ها ارتقا پیدا کنند.

الگوهای ساخت مسکن باید همواره به روز شوند نباید به مسکن به چشم سرپناه نگاه شود مسکن خوب و مطلوب که از فضا سازی های مناسب و امنیت و رفاه کافی برخوردار باشد و سطح دسترسی ساکنان آن را به نیازها و مطلوب های یک زندگی شهری فراهم کند باید در دستور کار انبوه سازان قرار داشته باشد.

بهره برداری با تامین رفاه

بهره برداری همراه با تامین رفاه ساکنان

شاید در ظاهر به نظر برسد با شروع بهره‌برداری از ساختمانها وظیفه سازندگان و انبوه سازان به پایان می‌رسد اما در حال حاضر نه تنها ساختمان‌های یک و دو طبقه‌ای که در گذشته ساخته شده اند به ساختمانهای چند طبقه تبدیل می شوند بلکه برج سازی و مجتمع سازی رواج یافته است و فرهنگ مردم به ناگریز به سمت آپارتمان نشینی کشیده شده است در این شرایط اگرچه تجربه مشابهی در عمارت هشتم شرق وجود نداشت اما از ابتدای سال ۱۳۹۴ که یک بلوک به صورت رسمی در مجتمع چشم انداز واگذار شد شرکت خودش نظارت بر بهره‌برداری را برعهده گرفت که رضایت ۹۵ درصدی ساکنان را به دنبال داشته است البته یکی از چالش‌های مجتمع های مسکونی موضوع شارژ ماهیانه است که می‌توان برای درآمدزایی مجتمع با توجه به پتانسیل هایی که در آنها وجود دارد مانند سپردن اجاره داری به مدیریت بهره‌برداری اقداماتی انجام داد.

البته نظارت بر اجاره واحدها و واگذاری واحدهای که در آن به یکنواختی بافت فرهنگی ساکنین توجه شود در کاهش چالش ها بسیار موثر است.

در زمینه ادامه بهره برداری از ساختمان ها نیز به تدریج و پس از گذشت چند سال میتوان مدیریت راهبری مجتمع را به نمایندگان منتخب ساکنان که از تجربه کافی برخوردار باشند سپرد.

عملکرد واحد بهره برداری

گزارش تصویری عملکرد واحد بهره برداری

slide-e1cf117
slide-035fed8
slide-6abffaf
slide-b04e4d1
معرفی چشم انداز

معرفی مجتمع مسکونی چشم انداز

این مجتمع در زمینی به وسعت پنج و نیم هکتار بنا نهاده شده است ساختمانهای آفتاب، آبشار، مهتاب و آسمان در این پروژه به بهره برداری رسیده است و عملیات ساخت برج عرش در قالب یک ساختمان ۲۳ طبقه با ۱۰۰ واحد هم آغاز شده است توجه به ایجاد فضای سبز وسیع ۳۸ هزار متر و راههای مناسب دسترسی و مشاع در این مجموعه باعث گردیده سطح زمین اختصاص یافته به ساختمان ها نزدیک به یک چهارم با تراکم کم تر از ۱۴۰ درصد برسد تا رفاه بیشتری برای ساکنان به همراه داشته باشد.

برای تامین نیروی برق مجتمع چشم انداز از پست های پدمانتد اختصاصی استفاده شده است که علاوه بر ایمنی بر مبلمان شهری منطبق است.

سیستم فشار قوی و ضعیف برق جداسازی گردیده و زیرساخت های آب و فاضلاب از بهترین شیوه در اجرا برخوردار هستند.

تاکید بر رعایت کلیات و جزئیات اصول مهندسی در مراحل ساخت، ویژگی دیگر این مجتمع می باشد. رعایت اصول مهندسی در زمان بهره برداری ساختمان ها به مرور خودش را نشان می دهد و بهره برداری همراه با رفاه و آسایش را به ارمغان می‌آورد نمونه آن اجرای شوتینگ زباله بر اساس اصول مهندسی و مطالعه دقیق باعث شده است پس از گذشت ۱۰ سال از زمان بهره‌برداری کوچکترین بوی نامطبوع در ساختمان ها احساس نشود

فضای سبز چشم انداز

فضای سبز محوطه مجتمع مسکونی چشم انداز

slide-2475e33
slide-1bd5b0b
slide-c36c1d8
slide-529f6c9
slide-ba6889c
slide-e63adad
slide-0793fcb